Asociacijos Onkologija.lt ketinimų DEKLARACIJA

2014-01-15

Lietuvos sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui

Lietuvos chemoterapeutų draugijos pirmininkui Alvydui Česui

Asociacijos Onkologija.lt ketinimų

D E K L A R A C I J A

2014 m.

Asociacija Onkologija.lt yra nuo 2013 m. veikianti visuomeninė nepelno siekianti organizacija, vienijanti įvairiomis vėžio formomis sergančius ligonius, jų artimuosius bei medikus.

Asociacijos Onkologija.lt tikslas - visais būdais prisidėti ir skatinti onkologinės pagalbos plėtotę bei teikti su ja susijusią patikimą informaciją, atstovauti savo narių interesus ir juos ginti.

2014 metus аsociacija Onkologija.lt norėtų matyti efektyvaus gydymo prieinamumo gerinimo Lietuvoje metais. Prioritetine savo šių metų veiklos sritimi skelbiame kiaušidžių vėžį. Tai liga, dažniausiai kertanti jaunoms, darbingo amžiaus moterims. Dėl nespecifinių simptomų kiaušidžių vėžys, kuris dažniausiai nustatomas vėlyvose stadijose, sunkiai pasiduoda gydymui, o moterų, susirgusių šia liga, išgyvenamumo rodikliai Lietuvoje katastrofiškai maži.

Taip yra todėl, kad kiaušidžių vėžiui gydyti mūsų šalyje iki šiol netaikomi pažangiausi gydymo metodai.

Pasaulio medicininėms technologijoms sparčiai žengiant pirmyn, sergantiesiems vėžiu atsiranda galimybių ilgiau gyventi be ligos recidyvo, išsaugoti geresnę gyvenimo kokybę, galų gale, laiku diagnozavus ir pritaikius tinkamą gydymą – pasveikti.

Bendrų medikų, pacientų ir sveikatos politikų pastangų dėka, šiandien dalis modernausių medikamentų prieinami ir Lietuvos pacientams. Tačiau dalis dar vis pasiekiama tik išrinktiesiems ir tai sukelia didelį visuomenės nepasitenkinimą – visi ligos paliesti piliečiai turėtų būti gydomi vienodai gerai.

Todėl asociacija Onkologija.lt kviečia siekti aukščiausių tikslų:

- kad vėžys būtų diagnozė, o ne nuosprendis,

- kad vėžio gydymo kokybė gerėtų, o rezultatai būtų ne blogesni, nei kitose Europos sąjungos šalyse,

- kad vis daugiau Lietuvos pacientų pasveiktų ir toliau gyventų pilnavertį gyvenimą.

Asociacijos Onkologija.lt 2014 m. veiklos tikslai:

  • Kreiptis į Lietuvos chemoterapeutų draugiją, prašant atnaujinti rekomendacijas dėl onkologinių ligų prioritetinių gydymo krypčių, poreikio bei esamos situacijos gerinimo Lietuvoje.
  • Siekti, kad reikalingi vaistai būtų pasiekiami visoms kiaušidžiu vėžiu sergančioms pacientėms Lietuvoje.
  • Kartu su Lietuvos chemoterapeutų draugija teikti rekomendacijas SAM, VLK, Seimo Sveikatos komitetui bei žiniasklaidai ir siekti, kad kompetentingų specialistų įvardintos priemonės kiaušidžių vėžiui gydyti, taptų prieinamos visoms pacientėms, kurioms jų reikia.
  • Skatinti glaudesnį sveikatos politikų ir praktikuojančių medikų, specialistų bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti efektyvų ir motyvuotą modernių gydymo priemonių diegimą Lietuvos medicinoje.
  • Aktyviai bendradarbiauti su žiniasklaida, informuoti visuomenę apie moderniausio gydymo galimybes ir jų prieinamumą Lietuvoje.
  • Kviečiame bendram žygiui 2014 metais.

 MES -UŽ TEISĘ Į GYDYMĄ, UŽ LYGIAS GALIMYBES PASVEIKTI –

UŽ SAUGIĄ IR LAIMINGĄ VISUOMENĘ.

 Pagarbiai

 Dalia Bielskytė

Asociacija Onkologija.lt