Buriami pacientai, sergantys melanoma

2016-02-28

Pastaroji liga yra rečiausiai pasitaikantis, tačiau pats agresyviausias odos vėžys, kuris gali būti diagnozuotas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Ar pavyks pasveikti susirgus melanoma, priklauso nuo diagnozuotos ligos stadijos. Jei „liga“ pagaunama I stadijoje, tai išgyvenamumas siekia 97,6 proc., II – 74-75 proc., o IV stadijos – tik apie 21 proc. Liūdniauisia, kad ankstyvos stadijos melanoma aptinkama vis rečiau, daug dažniau liga nustatoma, kai jau yra pažengusi.

Gyvenk be baimės

Siekdama atkreipti dėmesį į navikines odos ligas, o ypač melanomą, asociacija „Onkologija.lt“ inicijuoja visuomenės informavimo kampaniją „Gyvenk be baimės“.

Šiuo metu yra kuriamas interneto tinklalapis www.gyvenkbebaimes.lt, kuriame bus galima rasti ne tik daug naudingos informacijos apie melanomą, jos gydymą ir specializuotas medicinos įstaigas, bet ir pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu internetu, kuris atsakys, ar pas gydytoją reikia eiti nedelsiant ar galima kokį mėnesį ar kitą palaukti, o ir apsilankymo pas specialistą laukti tenka ne vieną dieną, o kartais ir ne vieną mėnesį

 Kaip vyks konsultacija?

Į interneto tinklalapį bus galima įkelti savo apgamo nuotrauką, ant specialaus žmogaus kūno paveikslėlio pažymėti kūno dalį, kurioje yra darinys, atsakyti į kelis kontrolinius klausimus apie apgamą ir laukti gydytojo atsakymo.

Tačiau ši elektroninė konsultacija jokiu būdu neatstoja gydytojo konsultacijos specializuotuose odos ligų centruose.  

Papasakokite savo istoriją?

Jei kokiu nors būdu esate susidūręs su melanoma, pavyzdžiui, sirgote ar šiuo metu sergate šia liga, prisijunkite prie asociacijos „Onkologija.lt“. Jei nenorite aktyviai dalyvauti veikloje, tačiau sutinkate papasakoti savo ligos istoriją, taip pat susisiekite su mumis. Lauksime Jūsų laiškų adresu info@onkologija.lt.