Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep ragins moteris pasirūpinti savimi ir draugėmis

2017-03-02

 Asociacija „Onkologija.lt“, kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep ir kompanija „Roche Lietuva“ kviečia moteris į išskirtinius filmo „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“ („Someone You Love: The HPV Epidemic“) seansus. Pirmoji filmo premjera įvyks kovo 8 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“, o antroje kovo pusėje filmas bus parodytas Kaune bei Klaipėdoje.

„Normalios bobos Vilniuje eina out kovo 8 dieną ir susitinka kino teatre „Pasaka“, kur žiūrėsime dokumentinį filmą „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“. Šis filmas - tai šviesiai papasakota, bet kartu ir sukrečianti penkių moterų istorija, jų išgyventa kova su liga, kurios turbūt galėjo ir nebūti. Su normaliomis bobomis out tą vakarą eis ir labai šauni Nacionalinio vėžio instituto gydytoja onkologė ginekologė Birutė Intaitė. Su ja diskutuosime ir ji pasakys visą tiesą apie gimdos kaklelio vėžį. Normalios bobos yra tik tada normalios, kai jos atjaučia viena kitą, palaiko, solidarizuojasi ypatingai jautriais klausimais, o galų gale primena viena kitai, kad laikas pasirūpinti savo sveikata. Man ne vis vien mano draugių, kolegių, kaimynių sveikata. Man rūpi tiek emocinė, tiek fizinė jų būklė. Štai kodėl pradedu apie tai kalbėti ir darysiu tai garsiai“, - sako D. Filmanavičiūtė. 

Kovo 21 d. kartu su Dovile Filmanavičiūte išeiti out kviečiamos klaipėdietės, kurios susitiks Kultūros fabriko kino salėje, o kovo 22 d. – kino centre „Romuva“ kviečiamos rinktis kaunietės. Klaipėdoje su moterimis  diskutuos Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos departamento Ginekologijos dienos chirurgijos skyriaus vedėja Irena Šlepavičienė, Kaune – LSMU Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Onkoginekologijos sektoriaus vadovė prof. dr. Daiva Vaitkienė. Visų renginių pradžia – 19 val., renginiai – nemokami.

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžiu kasmet suserga maždaug 500 moterų, o miršta – apie 200.  Tai viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų, kuri neretai diagnozuojama jaunoms, 35-44 metų, moterims, tačiau pasitaiko ir itin jaunų merginų, kurios vos prieš kelis metus atšventė dvidešimtmetį.