KONFERENCIJA „KIAUŠIDŽIŲ VĖŽYS – KLASTINGA LIGA

2016-05-03

Siekiant pažymėti Pasaulinę kovos su kiaušidžių vėžiu dieną gegužės 11 d. 9:30 val. LR Seimo konferencijų salėje organizuojama konferencija, kuria norima atkreipti dėmesį į šią sunkiai kontroliuojamą onkologinę ligą. Lietuvoje gyvenančios pacientės tikisi, kad jų galimybė ir teisė gyventi taps svarbesnė už ambicijas, biurokratizmą ir politikavimą.

Kasdien Lietuvoje daugiau nei viena moteris suserga kiaušidžių vėžiu. Kasmet Lietuvoje nustatoma apie 400 naujų kiaušidžių vėžio atvejų ir apie 300 moterų miršta nuo šios ligos. Išgyvenamumo rodikliai susirgus mūsų šalyje yra vieni blogiausių Europoje tik kas trečia moteris, susirgusi kiaušidžių vėžiu, išgyvena penkerius metus. Tą dažnai lemia efektyvaus šiuolaikinio gydymo neprieinamumas. Nežiūrint medicinos bendruomenės, pacientų teises ginančių organizacijų, net ir LRS Sveikatos reikalų komiteto pastangų per pastaruosius metus kiaušidžių vėžio gydymas mūsų šalyje nepagerėjo ir neatitinka ES šalyse visuotinai priimtų standartų.

Darbotvarkė :

9.30-9.35 val. Problemos aktualumas.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė prof. habil. dr. Vida Marija Čigriejienė.

9.35-9.50 val. Kiaušidžių vėžio diagnostika ir gydymas Lietuvoje. Ar Lietuvos medikai turi visa reikiamą arsenalą kiaušidžių vėžio gydymui?
Nacionalinio vėžio instituto Onkoginekologijos skyriaus gydytojas dr. Kastytis Žilinskas.

9.50-10.05 val. Ar tikrai Lietuvos moteris sergančias kiaušidžių vėžiu tegali apginti žmogaus teisių sargai?
Asociacijos Onkologija.lt prezidentė Zita Zamžickienė.

10.05-10.30 val. Nuomonės, klausimai ir atsakymai.
Dalyvauja: kiaušidžių vėžiu sergančios pacientės ir jų šeimos nariai, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, Onkologinę pagalbą Lietuvoje teikiančių įstaigų atstovai, šeimos gydytojų draugijos atstovai, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos, Valstybinės ligonių kasos, teritorinių ligonių kasos atstovai, pacientų teises atstovaujančių organizacijų atstovai.

Norintys dalyvauti konferencijoje privalo registruotis el. p. info@onkologija.lt iki gegužės 6 d. 17 val.

Registruojantis nurodykite vardą, pavardę, telefono numerį ir žiniasklaidos kanalą.

Detalesnės informacijos galite pasiteirauti skambindami telefonu: +370 686 61910.