Kviečiame burtis pacientus, sergančius melanoma

2016-02-28

Normalu, kad bėgant metams ant kūno atsiranda vis naujų dėmių, kai kada jos būna nepavojingos, o kai kada gali signalizuoti apie rimtas navikines odos ligas: bazalinių ląstelių karcinomą, aktinė keratozę, plokščialąstelinę karcinomą ar net melanomą. Pastaroji nors ir rečiausiai pasitaikanti vėžio forma, tačiau pati agresyviausia.

 

Jei palygintume sergančių šia liga statistiką vakaruose ir Lietuvoje, tai pamatytume, kad ši liga Lietuvoje nėra dažna, tačiau sergamumas ja kasmet auga. Gydytojai skaičiuoja, kad kasmet šis skaičius vidutiniškai padidėja 6 proc.

 

Jei Jūs ar Jūsų artimieji susidūrėte su melanoma, prisijunkite prie asociacijos „Onkologija.lt“. Kviečiame burtis visus, kurie nori atkreipti visuomenės dėmesį į melanomą ir prisidėti įgyvendinant visuomenės švietimo ir edukacijos projektą „Gyvenk be baimės“  arba tiesiog nori papasakoti savo ligos istoriją. Mes siekiame suburti tiek sergančius, tiek pasveikusius pacientus, kad visi drauge galėtume skleisti žinias apie melanomą, jos diagnozavimą bei gydymą, o taip pat – skatintume žmones nuolatos stebėti savo odą, o visus pastebėtus įtartinus darinius patikėti apžiūrėti gydytojams profesionalams, nes tik jų įgudusi akis gali laiku pastebėti ir atpažinti ligą.

 

Iš visų susidomėjusių lauksime laiškų adresu info@onkologija.lt.