Respublikinė tapybos paroda MOTERYS – MOTERIMS

2014-05-09

2014 m. gegužės mėn. 15 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 4 / Daržų g. 10) įvyks respublikinės tapybos parodos “MOTERYS – MOTERIMS” atidarymas.

Meno mylėtojų jau nebestebina projektai su socialiniu užtaisu. Menas nėra problemos iliustracija, tai galinga jėga, nešanti idėjos vėliavą. Šiuo atveju – žmogiškumo, atjautos ir palaikymo vėliavą.

Gegužė – kiaušidžių vėžio žinomumo mėnuo, kai visame pasaulyje viešai kalbama apie šią problemą, organizuojami įvairūs renginiai. Ta proga žinomos Lietuvos tapytojos rengia bendrą parodą “Moterys – moterims”, kurios tikslas – parodyti solidarumą su sergančiosiomis. Lietuvoje tai ypač aktualu – mūsų šalyje mirštamumas nuo kiaušidžių vėžio – didžiausias pasaulyje. Ir ne todėl, kad moterys nesirūpina savo sveikata, o todėl, kad negauna efektyviausio gydymo. Kalbėdami apie šią problemą, pasitelkiame meno manifestą, gėrio manifestą, moters mene ir gyvenime šviesą.

Bendros parodos, įdomios savo daugiabriauniškumu, jaukia eklektika ir požiūrių įvairove, visada turi ir vienijantį elementą. Šiuo atveju tai – moteris. Moteris, net jei ji ne tapytoja, ne poetė, ne muzikė, iš prigimties yra kūrėja – ji kuria gyvybę, gyvenimą. Moteris – tai pats gyvybės centras ir ašis.

Meno ir moteriškumo triumfas Jūratės Čėsnaitės, Miglės Kosinskaitės, Dalios Skridailaitės, Dalios Kirkutienės, Irminos Viningienės, Inos Lukauskaitės, Dianos Rudokienės darbuose – lyg draugiška parama toms, kurios privalo atlaikyti likimo išbandymą ir būti stiprios ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Savita meno kalba, savitu braižu, liedamos spalvas ir siužetus ant drobės, tapytojos atskleidžia moters pasaulį, tokį trapų ir gražų, moters kūnas, jos mintys, jausmai, galų gale net buitis – visa yra dieviškos prigimties.

Prie tapytojų akcijos Klaipėdoje prisideda ir literatės: per parodos atidarymą savo eiles skaitys Klaipėdos poetės Dalia Bielskytė, Nijolė Kliukaitė-Kepenienė ir Daiva Molytė-Lukauskienė.

Tikime, kad paroda “Moterys – moterims”, idėjos vardan suvienijusi tokias skirtingas ir įdomias Lietuvos kūrėjas, sulauks dėmesio ir palaikymo. Klaipėdoje ji svečiuosis iki gegužės 23 dienos. Vėliau parodos laukia kelionė per didžiausius Lietuvos miestus.
Parodą globoja Seimo Sveikatos komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė.
Parodą organizuoja asociacija Onkologija.lt.
Parodos draugai: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir „Klaipėdos galerija“.

Akimirkos iš parodos