Kiaušidžių vėžys – klastinga liga, pelnytai vadinama „tyliuoju žudiku“ kasmet nusineša daugybės moterų gyvybes. Taip yra todėl, kad ši vėžio rūšis neturi specifinių simptomų, todėl dažniausiai diagnozuojama per vėlai, o realiai išgydyti šį vėžį galima tik „sučiupus“ jį pirmoje – antroje stadijoje, kol dar nėra išplitęs. Deja, praktika rodo, kad kiaušidžių vėžys dažniausiai diagnozuojamas trečioje ketvirtoje stadijoje.

Kiaušidžių vėžiu sergančios pacientės gydomos chirurginiu būdu, chemoterapija, tačiau po gydymo daugiau nei pusei pacienčių liga atsinaujina, o jų išgyvenamumo laikotarpis – trumpesnis nei penkeri metai.

Medicina žengia į priekį ir į pagalbą sergančioms kiaušidžių moterims jau galima pasitelkti modernią – taikinių terapiją. Naudojant ją pirminio gydymo ar atsinaujinusios ligos gydymo metu, išgyvenamumas pailgėja, ligos atsinaujinimo galimybė – ženkliai sumažėja, pailgėja gyvenimo be ligos periodas.

  • Kiaušidžių vėžio diagnozę Lietuvoje kasmet išgirsta 400–450 moterų.
  • 4 iš 5 pacienčių liga nustatoma vėlyvoje – trečioje arba ketvirtoje – stadijoje.
  • Kiaušidžių vėžys yra aštuntasis pagal dažnumą moterims diagnozuojamas vėžys ir septintoji dažniausia mirties nuo vėžio priežastis tarp moterų visame pasaulyje.
  • Kiekvienais metais pasaulyje kiaušidžių vėžys diagnozuojamas 230 000 moterų.Kiaušidžių vėžiu dažniausiai serga darbingo amžiaus moterys (amžiaus vidurkis (35-45 metai).
    • Ligos pradžia slapta, nėra skryningo programų.

    Daugiau informacijos rasite knygoje “Gyvenimas su kiaušidžių vėžiu”.