Naujienos

Pažengusiu krūties vėžiu sergančioms moterims – ilgesnio gyvenimo viltis2019-11-29

 Šiais metais vykusiame ESMO kongrese pristatyti naujausi tyrimų rezultatai suteikia vilčių vyresnio amžiaus moterims, sergančioms HR+ / HER2- pažengusiu krūties vėžiu – gydymas nauju vaistu leidžia 30 proc. pagerinti jų išgyvenamumą.

Tinkamas metastazavusio krūties vėžio gydymas – tai pinigų taupymas, o ne švaistymas 2018-10-28

Krūties vėžys – dažniausias moterų onkologinis susirgimas. Todėl daugelis jų galėtų pasakyti – taip, šia liga sirgo ar serga mano draugė, mama, teta, kolegė. Tokia situacija paskatino 25 žinomas Lietuvos moteris tapti metastazavusiu krūties vėžiu sergančiųjų užtarėjomis, advokatėmis, ambasadorėmis – palaikyti tas, kurioms šiuo metu labai reikia užtarimo ir paramos.

Tarptautinėje konferencijoje „Krūtis tausojantis gydymas“ – apie krūties vėžio gydymo naujoves2018-09-23

Rugsėjo 14 d. Klaipėdoje vyks IV tarptautinė konferencija „Krūtis tausojantis gydymas“, kurią organizuoja Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija ir Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) . Pagrindinė renginio tema – gydymo metodai, kurie ne tik padėtų sėkmingai įveikti vėžį, bet ir išsaugotų vėžio pažeistas krūtis. Ši konferencija – tai tarsi įžanga į spalio mėnesio renginius, tradiciškai skirtus kovai su krūties vėžiu.

Tikslas – susipažinti su naujausiomis gydymo gairėmis

Išplitusiu krūties vėžiu sergančioms moterims – naujas gydymas2018-07-10

Nuo šių metų liepos mėnesio pacientėms, sergančioms HER2 teigiamu išplitusiu krūties vėžiu, bus prieinamas inovatyvus gydymas taikinių terapija. Gydymas šia nauja terapija prailgina sergančių moterų išgyvenamumą beveik šešiais mėnesiais, lyginant su iki šiol taikytu gydymu. Gydymas taikinių terapija kompensuojamas 100 proc.

4 faktai apie dažniausiai diagnozuojamą odos vėžio formą2018-06-18

Kartais informacijos apie ligą trūkumas arba neteisingos žinios lemia tai, jog net sergant delsiama kreiptis į gydytojus. Tad prasidėjus saulėtajam sezonui supažindiname su keturiais svarbiausiais faktais apie dažniausiai diagnozuojamą odos vėžio formą – bazalinių ląstelių karcinomą, paprasčiau vadinamą – bazaliomą.

Zita Zamzičkienė: „Teigiami sprendimai dėl pažangaus gydymo galimybės dovanoja viltį gyventi“2018-06-04

 

Kerta neišsiduodamas, nepastebimai, bet iš visų jėgų. Taip būtų galima apibūdinti tylųjį moterų žudiką – kiaušidžių vėžį. Ši liga taip vadinama neatsitiktinai: kasmet pasaulyje ji diagnozuojama maždaug ketvirčiui milijono moterų, apie 70-80 proc. visų susirgusiųjų iš karto diagnozuojama 3 ar 4 vėžio stadija, mat ankstyvųjų stadijų kiaušidžių vėžys nepasireiškia jokiais specifiniais simptomais. O tai lemia neįtikėtinas grumtynes su laiku, lemtimi, kartais net pačia savimi. Ar įmanoma suvaldyti bene sunkiausiai gydomą ligą iš onkoginekologinių ligų grupės?

„Sveikas įdegis“ – iš sveikatos žodynų išbrauktas terminas2018-05-30

„Sveikas įdegis“ – iš sveikatos žodynų išbrauktas terminas

Saule džiaugtis nedraudžiama, tačiau geriau tai daryti pasitraukus į pavėsį. Po žiemos ir vėlyvo pavasario saulės išsiilgusius žmones medikai ragina būti atsargius. Ultravioletiniai spinduliai žmogui – mokslo pripažintas kancerogenas. Todėl užmirškite apie sveikatą neva stiprinančias saulės vonias: terminą „sveikas įdegis“ medikai iš savo žodynų išbraukė, o paskui juos žengia ir mados pasaulis.

Lietuva yra viena iš paskutinių šalių Europoje, kuriose standartinis melanomos gydymas neprieinamas 2018-05-29

Kasmet pasaulyje odos vėžiu suserga daugiau nei 3,5 milijonai gyventojų. Apie 160 000 susirgusiųjų diagnozuojama pati agresyviausia bei klastingiausia odos vėžio forma – melanoma. Išplitus ligai, anksčiau žadėti pacientui gydymo sėkmę būdavo labai sudėtinga. Tačiau situacija pasikeitė iš esmės, mat buvo atrasti nauji inovatyvūs vaistai, kurie gerokai prailgina paciento gyvenimą, pagerina jo kokybę ir gali pašalinti buvusius ligos simptomus.

Fizinio krūvio terapija onkologiniams ligoniams2018-04-10

“Moksliniai tyrimai parodė, kad gydymas fiziniu krūviu turi teigiamą poveikį pacientų, sergančių onkologinėmis ligomis bei gaunančių gydymą, fiziniam ir protiniam aktyvumui, – sako Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos klinikinio darbo vadovas gydytojas Saulius Deveikis. – Taip pat yra duomenų, kad fiziniai pratimai dėl poveikio navikinių ląstelių vidiniams faktoriams gali turėti įtakos vėžio prognozei. Atsiranda vis daugiau tyrimų, įrodančių fizinio aktyvumo teigiamą poveikį sumažinant vėžio pasikartojimo tikimybę ir prailginant sergančiųjų gyvenimo trukmę.”  Pasak S. Deveikio, po gydymo chemoterapija ir jonizuojančiąja spinduliuote dauguma pacientų patiria nuovargį, jaučia silpnumą, pykinimą, apetito stoką, tai riboja pacientų veiklą, o neveiklumas lemia raumenų išsekimą, kitus svarbių organizmo funkcijų sutrikimus. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad reguliarus gydymas fiziniu krūviu padeda nutraukti šį ydingą ciklą.

Gerės prieinamumas nemokamai pasitikrinti dėl onkologinių ligų2018-01-24

Paskyrus Vidurio ir Vakarų regiono atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programų koordinavimo centrą, žmonėms bus paprasčiau nemokamai pasitikrinti dėl onkologinių ligų. Jau daugybę metų prevencinės programos dėl krūties, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos vėžio yra finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, kas leidžia anksčiau diagnozuoti onkologinius susirgimus ir užbėgti už akių šioms ligoms. Dabar tai padaryti bus dar paprasčiau, nes stiprėja medicininės pajėgos, sutelktos centruose.

"Kai skauda" paskaita su skausmo gydytoja ir dietologe apie skausmo malšinimą ir tinkamą mitybą susirgus vėžio liga2017-11-17


Vilniaus tarptautinis Rotaract klubas kviečia visus onkologine liga sergančius ir jų artimuosius į „Kai skauda“ susitikimą. Šio susitikimo metu gydytoja anesteziologė reanimatologė Audrė Tylienė ir dietologė Evelina Cikanavičiūtė  kalbės apie skausmo malšinimą ir tinkamą mitybą sergant vėžio liga.

Krūtų diagnostika išsaugo moterų gyvybes ( aut. Daiva Janauskaitė)2017-09-21

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje antrus metus veikia Krūtų diagnostikos centras. Jame dirbančių medikų siekis – sudaryti galimybes įvairaus amžiaus moterims pasitikrinti krūtis, atlikti išsamius tyrimus modernia įranga, gauti kvalifikuotų specialistų konsultacijas ir tokiu būdu, kaip galima anksčiau, aptikti krūtų auglius ar ikivėžinius darinius. Kaip žinoma, ankstyvoji diagnostika leidžia išvengti vėžio arba pasiekti daug geresnių gydymo rezultatų.

Metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims – pažangiausias pasaulyje gydymas2017-09-19

Nuo šių metų rugsėjo moterys, sergančios metastazavusiu HER2 teigiamu krūties vėžiu, gali būti gydomos dviguba biologine terapija. Ši terapija – dviejų biologinių vaistų trastuzumabo ir pertuzumabo kombinacija su chemoterapija – laikoma pažangiausiu gydymo standartu visame pasaulyje. Skiriant šį gydymą pacienčių vidutinis išgyvenamumas siekia beveik penkerius metus. Tai didelis laimėjimas kovoje su metastazavusiu krūties vėžiu. Gydymas kompensuojamas 100 proc.

 

Gydymas dviguba biologine terapija gali būti skiriamas HER2 teigiamu metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms pacientėms. HER2 teigiamas krūties vėžys nustatomas 20-30 proc. sergančiųjų. Iki šiol šia agresyvia krūties vėžio forma sergančios pacientės buvo gydomos paprastesne schema, kurios efektyvumas, vertinant bendrą išgyvenamumą, siekė vidutiniškai trejus metus.

 

Gydymas dviguba biologine terapija skiriamas penkiuose pagrindiniuose onkologiniuose centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. Gydymą skiria gydytojų konsiliumas.

 

Nepaisant Lietuvoje vykdomos krūties vėžio prevencijos programos bei visuomenės švietimo prevencijos tema, šis onkologinis susirgimas vis dar yra vienas labiausiai paplitusių vėžių tarp moterų.

 

Krūties vėžys: ar viską žinai apie šią klastingą ligą?2017-09-14

Krūties vėžys yra dažniausias onkologinis susirgimas tarp moterų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, o mūsų šalyje kasmet šia liga suserga apie 1500 moterų

Tyrimas: 60 proc. medikų mano, kad tuo pačiu bendriniu pavadinimu vadinami vaistai skiriasi2017-09-12

Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos ir Sveikatos žurnalistų asociacijos užsakymu liepos mėnesį tyrimų bendrovės „Spinter“ atliktas bendrosios praktikos ir gydytojų specialistų tyrimas atskleidė,kad didžioji dalis gydytojų Lietuvoje pataria pacientams, kurį konkretų vaistą ligai gydyti rinktis ir tai daro norėdami padėti išvengti galimai neigiamo psichologinio poveikio arba dėl galimo nepilnaverčio naujo vaisto poveikio.

NeNeuroendokrininiai navikai – liga su tūkstančiu veidų Aušrinė Šėmienė2017-08-21

 Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-21 00:02:40

Vis daugiau žmonių suserga neuroendokrininiais navikais. Tačiau jie ne iš karto patenka pas reikiamą specialistą – tyrimai rodo, kad vidutiniškai ši liga žmogui nustatoma tik po ketverių metų. Iki tol ligoniai apsilanko pas šešis specialistus. Gydytojai onkologai tvirtina, kad tinkamai gydomi neuroendokrininiais navikais sergantys žmonės gali pasveikti ar gyventi labai ilgai, beveik nepatirdami ligos požymių.

Išbandykite įvairių fizinio aktyvumo veiklų poveikį nemokamuose mankštos užsiėmimuose su lengvaatlete Vaida Žūsinaite.2017-08-10

Išbandykite įvairių fizinio aktyvumo veiklų poveikį nemokamuose mankštos užsiėmimuose su lengvaatlete Vaida Žūsinaite.

Sveikatingumo mankštos vyks trečiadieniais: rugpjūčio 16 d., 23 d., 30 d., rugsėjo 6 d., 13 d. ir 20 d. nuo 9 val.

Gimdos kaklelio vėžys: ikivėžinė būklė ir ankstyvos stadijos neturi jokių simptomų 2017-08-02

Gimdos kaklelio vėžys ne veltui vadinamas nebyliu, tačiau, atliekant tyrimus kas 3–5 metus, ligos atvejų gali sumažėti net iki 80 proc. Taip LRT RADIJUI sako Nacionalinio vėžio instituto Konsultacinės poliklinikos skyriaus vedėja, gydytoja ginekologė Daiva Kanopienė. Anot jos, moterys vis dar jaučia baimę pasitikrinti pas ginekologą – tiek dėl žinių apie būklę, tiek įsivaizduojamų nemalonių pojūčių.


Kviečiame į renginį2017-05-23

Kviečiame Jus į projekto ir knygos „Kiekviena diena brangi“ pristatymo vakarą.

Lietuvos Pacientų problemos bus dar geriau girdimos2017-05-04

 

Šių metų balandžio 20 dieną prie Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) prisijungė trys naujos narės – Lietuvos širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija, Hipertenzija sergančiųjų asociacija ir Dermatologinėmis ligomis sergančiųjų asociacija. Tai svarbus žingsnis būsimiems darbams nuveikti. LPOAT dabar vienija 31 pacientų organizaciją. Reikia tikėtis, kad pacientų problemos nuo šiol bus dar geriau girdimos.

Dėmesio kauniečiai!2017-04-05

„Gyvenimo būdas susirgus vėžiu. Faktai ir įrodymai“. Paskaita apie mitybos, sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo reikšmę vėžio prevencijai, gydymui, vėlesniems nepageidaujamiems reiškiniams ir pacientų gyvenimo kokybei

SMS žinutės kvies pasitikrinti: 1 iš 3 gali nesusirgti vėžiu2017-04-03

„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888“ – tokio turinio SMS žinutę artimiausiu metu gaus Lietuvos gyventojai, kurie yra „Bitė Lietuva“, „Telia“ ir „Tele2“ abonentai bei išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“.

Po ypatingo kino filmo moterys atvėrė savo sielas: „Mes visos vaikštome pernelyg plonu ledu“2017-03-23

Kovo 22 -osios vakarą sausakimšoje Kauno Romuvos kino salėje įvyko dokumentinio filmo „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“ („Someone You Love: The HPV Epidemic“) premjera. Pasibaigus šiam stipriam ir daug emocijų sukėlusiam filmui kurį laiką vyravo tyla, tačiau ją greitai nutraukė moterų klausimai filmo seanse dalyvavusioms gydytojoms gimdos kaklelio vėžio tema. Filmo peržiūrą ir kauniečių pokalbį su gydytojomis inicijavo asociacija Onkologija.ltkūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep ir kompanija Roche Lietuva“.

Po emociškai stipraus filmo klaipėdietės gydytoją užplūdo klausimais2017-03-23

Kovo 21-osios vakarą į Kultūros fabriko kino salę, kur buvo rodoma dokumentinio filmo „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“ („Someone You Love: The HPV Epidemic“) premjera, rinkosi klaipėdietės. Pasibaigus šiam stipriam ir daug emocijų sukėlusiam filmui keletą minučių vyravo tyla, tačiau ją greitai nutraukė moterų klausimai filmo seanse dalyvavusiai gydytojai gimdos kaklelio vėžio tema. Filmo peržiūrą ir pokalbį su gydytoją inicijavo asociacija Onkologija.lt, kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep ir kompanija Roche Lietuva.

Jau antrus metus asociacija Onkologija.lt nariai už paaukotas 2% gyventojų pajamų mokesčio lėšas perka ir dovanojo knygų onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams - Šiaulių, Panevežio, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus Onkologinių ligoninių chemoterapijos s2017-03-18

Šiais metais ypač džiaugiamės prisidėję prie šios tradicijos ne tik laisvalaikiui skirta literatūra, knygomis, kurias ligą nugalėjusios asociacijos moterys pavadino „lektūra sielai”. Asociacija Onkologija.lt šį kartą prisidėjo prie „Kiekviena diena brangi“ projekto www.kiekvienadienabrangi.lt. knygos bei interneto svetainės kūrimo.

Gimdos kaklelio vėžiui abejingi neliko ir vyrai2017-03-09

Simbolišką kovo 8-osios vakarą kino centre „Pasaka“ į dokumentinio filmo „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“ („Someone You Love: The HPV Epidemic“) premjerą rinkosi ne tik moterys su Dovile Filmanavičiūte – Miss Sheep priešakyje, bet ir vyrai. 

Onkologija.lt prezidentė - komisijos narė2017-03-01

Asociacijos Onkologija.lt prezidentė Zita Zamžickienė buvo paskirta Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos nare. 

Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep ragins moteris pasirūpinti savimi ir draugėmis2017-03-02

Nepaisant Lietuvoje prieinamų prevencinių tyrimų, kuriais gali pasinaudoti kone kiekviena moteris, šiuo metu Lietuva vis dar yra pirmaujanti Europoje pagal gimdos kaklelio vėžio sergamumą ir mirštamumą. Tad siekiant atkreipti moterų dėmesį į šią ligą, asociacija „Onkologija.lt“, kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep ir kompanija „Roche Lietuva“ kviečia moteris į išskirtinius filmo „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“ („Someone You Love: The HPV Epidemic“) seansus. Pirmoji filmo premjera įvyks kovo 8 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“, o antroje kovo pusėje filmas bus parodytas Kaune bei Klaipėdoje.

Niujorke podiumu žengė moterys, paliestos krūties vėžio2017-02-15

Niujorke vykstančios mados savaitės metu podiumiu žengė 16 moterų, sergančių krūties vėžiu. Jos pristatė kompanijos „Ana Ono“ sukurtą apatinio trikotažo kolekciją.

„Neleiskite vėžiui užvaldyti Jūsų gyvenimo...“2017-02-07

Tokia pagrindinė naujos interneto svetainės kiekvienadienabrangi.lt mintis. Svetainė ir Pasaulinės vėžio dienos išvakarėse pasirodęs leidinys „Aš ir metastazavęs krūties vėžys“ turėtų tapti asmeniniu vadovu moterims, išgirdusioms šią negailestingą diagnozę. 

 

Svarbi žinia mirštantiems ligoniams – sulaukė prezidentės palaikymo 2016-12-08

Palaimintojo kunigo Mykolo Sopočkos hospise sunkiai sergantieji išlydimi paskutinėn kelionėn. Tiesa, įstaigos darbuotojai neslepia, yra buvę net trys atvejai, kai ligoniai stebuklingai pasveiko. Čia ketvirtadienį lankėsi ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Santariškių klinikų Biomedicininių tyrimų koordinaciniame centre medikai ir pacientai – viena komanda2016-10-06

Pažangūs vaistai – labai svarbi ir neatsiejama sėkmingo gydymo dalis. Kiekvienas, pakirstas ligos, nori ir tikisi, kad kovai su ja bus pasitelkti patys inovatyviausi medikamentai. Tam, kad vaistas pasiektų pacientus, jo laukia ilgas kelias. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos jau daugiau nei 20 metų prisideda prie naujai sukurtų medikamentų tyrimų. Šių metų rudenį klinikose įkurtas naujas Biomedicininių tyrimų koordinacinis centras, kuriame yra Klinikinių tyrimų ir farmakologijos bei Mokslinių tyrimų skyriai. Čia atliekami visų fazių – pirmos, antros, trečios ir ketvirtos – vaistų klinikiniai bei medicinos prietaisų tyrimai.

Vėžiu serganti moteris iš valstybės išgirdo mirties nuosprendį: įstatymai gydymo nenumato 2016-09-30

INGA SAUKIENĖ:                                                                                                                42 metų Eglė neteko abiejų krūtų, tačiau vėžys vis atsinaujina. Medikai atvirai pasakė, kad iki šiol taikytas gydymas jai nepadeda, o kitas vaistas Lietuvoje nekompensuojamas. Moteris kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, bet valdininkai tik apgailestavo, kad jos atvejis nepatenka į jokias įstatymais apibrėžtas išimtis, pagal kurias gydymas galėtų būti kompensuojamas.

onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ kviečiu dalyvauti seminare „Renkuosi sveikatą: vaizduotės ir gydančių ritualų naudojimas sveikimui“, kuris skirtas onkologinės ligos patirtį turintiems žmonėms – tiek pacientams, tiek jų artimiesiems. 2016-08-17

Jau rytoj, rugpjūčio 18 d. (ketvirtadienį) 15.00 val., kartu su onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ kviečiu dalyvauti seminare „Renkuosi sveikatą: vaizduotės ir gydančių ritualų naudojimas sveikimui“, kuris skirtas onkologinės ligos patirtį turintiems žmonėms – tiek pacientams, tiek jų artimiesiems. Seminaras vyks VUL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre, 9 aukšto auditorijoje (A korpusas), prie Dienos stacionaro.

Norėdami dalyvauti registruokitės el. paštu: info@kraujas.lt arba tel. 8 687 40952.

P.S. Pasidalinkite šia informacija su tais, kam ji galėtų būti svarbi ir naudinga;) Ačiū!

Jau rytoj, rugpjūčio 18 d. (ketvirtadienį) 15.00 val., kartu su onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ kviečiu dalyvauti seminare „Renkuosi sveikatą: vaizduotės ir gydančių ritualų naudojimas sveikimui“, kuris skirtas onkologinės ligos patirtį turintiems žmonėms – tiek pacientams, tiek jų artimiesiems. Seminaras vyks VUL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre, 9 aukšto auditorijoje (A korpusas), prie Dienos stacionaro.

Norėdami dalyvauti registruokitės el. paštu: info@kraujas.lt arba tel. 8 687 40952.

P.S. Pasidalinkite šia informacija su tais, kam ji galėtų būti svarbi ir naudinga;) Ačiū!

Valdžios kirtį pajuto baisiausią diagnozę išgirdę pacientai2016-08-06

Sveikatos apsaugos ministerija atėmė iš Panevėžio regiono onkologinių ligonių beatsiveriančią galimybę gydytis arčiau namų. Žadėtajam radioterapijos centrui Aukštaitijos sostinėje numatyti pinigai atiduoti Vilniui


Farmacininkai rado išeitį, kaip sumažinti vaistų kainas 2016-07-05

Sunkiomis ligomis sergantys žmonės Lietuvoje permoka už vaistus, pagamintus pagal seną technologiją. Ligoniai praranda galimybes dėl savo gyvybės kovoti vartodami modernius vaistus. Medicinos naujovėms skirtas lėšas „praryja“ generiniai ir patentą praradę vaistai, kitaip vadinami „senieji“ vaistai“.

KVIETIMAS į spaudos konferenciją 2016-06-30

 

Maloniai kviečiame jus į spaudos konferenciją, kurioje pristatysime profesinių paslaugų bendrovės EY atliktą tyrimą „Vaistų kainų palyginimas Lietuvoje ir 25 Europos šalyse“ ir rekomendacijas, kaip efektyviai išnaudoti vaistų kainų mažinimo potencialą bei jas reguliuoti.  

Spaudos konferencija įvyks š.m. liepos 5 d. 10 – 11 val. viešbutyje „Novotel“, Gedimino pr. 16. 

Vienintelė viltis suteikti galimybę nevaisingiems žmonėms rinktis pažangų pagalbinį apvaisinimą ir susilaukti vaikų – LR Prezidentės veto bei aktyvus visuomenės palaikymas.2016-06-30

Lietuvos universitetų medikų bendruomenė ir pacientų organizacijos kreipiasi į Lietuvos Respublikos Prezidentę prašydamos vetuoti pacientų sveikatą žalojantį Pagalbinio apvaisinimo įstatymą. 2016 birželio 28 d. Seimo priimtas Lietuvos Respublikos pagalbinio apvaisinimo įstatymas Nr. XIP-2502(6) nesąžiningai iškelia bažnytinę nemokslišką gyvybės pradžios sampratą aukščiau nevaisingų Lietuvos piliečių, motinos ir vaiko sveikatos interesų.

 

Tyrimas: moterys vis dar per mažai dėmesio skiria savo krūtims2016-06-17

Remiantis moterų apklausomis, per trejus metus Lietuvoje gyvenančių dailiosios lyties atstovių elgsena krūties vėžio prevencijos atžvilgiu beveik nepakito – savo sveikatai jos vis dar per mažai dėmesingos. Tokia išvada daroma palyginus dviejų analogiškų apklausų rezultatus. Tuo tarpu būtent reguliari krūtų patikra yra geriausias būdas siekiant išvengti krūties vėžio ar laiku jį „pagauti“.

Nuo šiol konsultuotis dėl odos vėžio galima ir internetu2016-05-17

Vidutiniškai vienas žmogus per dieną Lietuvoje sužino, kad serga melanoma – agresyviausia odos vėžio forma. Mūsų šalyje kasmet vidutiniškai nustatoma apie 350 naujų šio vėžio atvejų. Du trečdaliai sergančiųjų – moterys. Lyginant su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje sergamumas šia onkologine liga yra nedidelis, tačiau susirgusių skaičius vis didėja.  

Ar valstybė tikrai patirtų nuostolį, jei gelbėtų kiaušidžių vėžiu sergančias moteris? 2016-05-11

Kasmet Lietuvoje maždaug 400 moterų yra diagnozuojamas kiaušidžių vėžys. Daugiau nei pusei jų dėl slaptos ir besimptomės eigos yra nustatoma jau vėlyva (III ar IV) stadija. Diagnozavus ligą vėlyvoje stadijoje, tikimybė, kad moteris visiškai pasveiks – mažai tikėtina, bet suteikti galimybę jai gyventi ilgiau nei metus po ligos nustatymo šiuolaikinė medicina gali, tačiau Lietuvos moterys tokios galimybės neturi.

KONFERENCIJA „KIAUŠIDŽIŲ VĖŽYS – KLASTINGA LIGA2016-05-03

Siekiant pažymėti Pasaulinę kovos su kiaušidžių vėžiu dieną gegužės 11 d. 9:30 val. LR Seimo konferencijų salėje organizuojama konferencija, kuria norima atkreipti dėmesį į šią sunkiai kontroliuojamą onkologinę ligą. Lietuvoje gyvenančios pacientės tikisi, kad jų galimybė ir teisė gyventi taps svarbesnė už ambicijas, biurokratizmą ir politikavimą.

Kas antras susirgęs miršta, nors laiku diagnozavus ligą galėjo išgyventi2016-03-22

Labiau nei odontologai Lietuvoje yra nemėgstami koloproktologai, paprasčiau sakant, „ano galo“ gydytojai. Galbūt dėl baimės pas juos apsilankyti storosios žarnos vėžys kasmet pasiglemžia apie tūkstantį gyvybių. Maždaug 4 per dieną arba 1500 žmonių per metus Lietuvoje yra diagnozuojamas šios  rūšies vėžys. Tai trečia pagal dažnumą onkologinė liga Lietuvoje. Nepaisant galimos ankstyvos diagnostikos, sergančių šia onkologine liga skaičius kasmet didėja 3–6 procentais arba maždaug 50 ligonių per metus.

Buriami pacientai, sergantys melanoma2016-02-28

Kada paskutinį kartą atidžiai apžiūrėjote visus savo apgamus ir dėmes ant kūno, o kada pastarąjį kartą odos dėmes patikėjote apžiūrėti dermatologui? Tikriausiai senokai?..

Kiekvienas turime įvairių dėmių ant odos, normalu, kad organizmui bręstant atsiranda vis naujų, kai kada jos visiškai nepavojingos, tačiau kartais gali pranešti ir apie navikinę odos ligą: bazalinių ląstelių karcinomą, aktinę keratozę, plokščialąstelinę karcinomą ar net melanomą.

Kviečiame burtis pacientus, sergančius melanoma2016-02-28

Jei atliktume apklausą, tai turbūt pamatytume, kad retas žmogus Lietuvoje reguliariai apžiūri savo odą ir pastebi visų dėmių ir apgamų pakitimus. Net ir pastebėję, kad apgamas padidėjo, pakeitė forma ne visi iškart skuba pas gydytoją dermatologą.

Kiaušidžių vėžiu sergančios moterys viliasi sulaukti šiuolaikinių vaistų2016-02-18

Kasdien Lietuvoje daugiau nei viena moteris sužino, kad serga kiaušidžių vėžiu. Per metus šią diagnozę išgirsta apie 450, o apie 200 – miršta kasmet. Daugiau nei pusei moterų yra nustatomas vėlyvos stadijos kiaušidžių vėžys. Šios ligos diagnostika ankstyvoje stadijoje yra didelė problema visame pasaulyje. Tačiau išgyvenamumo rodikliai Lietuvoje yra vieni blogiausių Europoje – tik kas trečia moteris, susirgusi kiaušidžių vėžiu, išgyvena penkerius metus. Tą lemia ir efektyvaus gydymo neprieinamumas.

Medicinos profesorė: „Būtina kalbėti apie gimdos kaklelio vėžį ir būdus jo išvengti“2016-02-12

Jokia naujiena, kad žmogaus papilomos virusas plinta lytiniu keliu, tačiau juo užsikrėtusi moteris neturi būti vadinama pasileidėle. Taip teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė, gydytoja akušerė-ginekologė prof. Rūta Nadišauskienė ir priduria, kad nereikia stigmatizuoti lytinio gyvenimo sferos ir kaltinti moterų, susirgusių gimdos kaklelio vėžiu, ar jų vyrų netinkamu gyvenimo būdu, nes toks kelias niekur neveda.  

Moterys Lietuvoje nesistengia išvengti ligos, kurią medicina jau įveikė 2016-01-26

Pranešimas žiniasklaidai

2016 m. sausio 18 d., Vilnius

Kasmet Lietuvoje nuo gimdos kaklelio vėžio miršta vidutiniškai 200 moterų, diagnozuojama 430 naujų šio vėžio atvejų. Šie sergamumo ir mirtingumo skaičiai gerokai viršija Europos ir pasaulio rodiklius.

DELFI NAUJIENOS APIE SVEIKATĄ Lietuvio vadovaujamos komandos inovacija padės kovoti su vėžiu 2016-01-09

Šiuolaikinis vėžio gydymas kelia naujus reikalavimus audinių patologijos tyrimų tikslumui, atkartojamumui bei gaunamos informacijos išsamumui. Molekulinių biožymenų tyrimai vėžio audiniuose vis dažniau pasitelkiami parenkant taikininę terapiją bei numatant tolimesnę ligos eigą, tačiau jų erdvinis pasiskirstymas vėžio audinyje gali būti netolygus (heterogeniškas).


Asociacijos Onkologija. lt dovana onkologinėmis ligomis sergantiems 2016-01-04

Prieš šias Kalėdas asociacijos Onkologija.lt narės už 2015 metais asociacijai paaukotus 2% gyventojų pajamų mokesčio lėšas nupirko ir padovanojo knygų onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams.

Nuo sausio 1 dienos padidėjo vaistų prieinamumas2016-01-04

Komisija, priimanti sprendimus dėl vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų sąrašus, bus sudaroma iš trijų ministerijų specialistų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų, jų kadencijos trukmė bus 2 metai, vyks narių rotacija. Iki šiol už visus sprendimus dėl vaistų kompensavimo buvo atsakinga tik Sveikatos apsaugos ministerija.

Seminaras Klaipėdoje: „Asmenybė ir onkologinė liga. Ką aš sergant galiu kontroliuoti ir kas nuo manęs nepriklauso?“2015-11-29

„Ką aš dariau ne taip, kad susirgau onkologine liga?“, „Ar aš susirgau dėl patirto streso ir sunkių išgyvenimų?“, „Ar mano emocijos gali turėti įtakos vėžio plitimui ar jos daro poveikį gydymo rezultatams?“

Asociacija Onkologija.lt kvietė į spaudos konferenciją 2015-11-28

Spaudos konferencija

400 tiek moterų per metus Lietuvoje suserga kiaušidžių vėžiu, o tai reiškia, kad daugiau nei viena per dieną. Pusė tiek – miršta kasmet. Nustačius šią grėsmingą diagnozę, tik kas trečia moteris Lietuvoje išgyvena penkerius metus, o tai vienas žemiausių rodiklių regione.

  • Kodėl Lietuvos moterų išgyvenamumo nuo kiaušidžių vėžio rodikliai yra žemiausi ES?
  • Ar įmanoma nugalėti gimdos kaklelio vėžį, nuo kurio – kassavaitę tyliai netenkame maždaug 5 moterų, dar galėjusių ilgai ir laimingai gyventi, gimdyti, auginti vaikus?
  • Kaip ir kodėl skiriasi kiaušidžių vėžio gydymas Lietuvoje ir pasaulyje?
  • Ką galime padaryti, kad išgelbėtume daugiau Lietuvos moterų, sergančių onkoginekologinėmis ligomis? Ar visoms joms prieinamas šiuolaikinis gydymas?
  • Ar galima paveldėti vėžį? BRC1/2 vėžio mutacijos ir profilaktika. Kaip jį identifikuoti?

 Spaudos konferencijoje, kurios tema Ar ką nors galime nuveikti, gelbėdami nuo ginekologinių navikų savo mamas, seseris ir dukras?”. Buvo pristatomos svarbiausios aktualijos susijusios su grėsmingiausiomis moterų onkoginekologinėmis ligomis.

 

Kvietimas į spaudos konferenciją - kviečiame visus, kam rūpi2015-11-25

400 tiek moterų per metus Lietuvoje suserga kiaušidžių vėžiu, o tai reiškia, kad daugiau nei viena per dieną. Pusė tiek – miršta kasmet. Nustačius šią grėsmingą diagnozę, tik kas trečia moteris Lietuvoje išgyvena penkerius metus, o tai vienas žemiausių rodiklių regione.

Onkologiniams ligoniams gydytojo durys atsivers greičiau2015-11-25

VUL Santariškių klinikos iniciavo vidinį pacientų eilių reguliavimo mechanizmą, kuris įgyvendinamas siekiant pagreitinti pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Pas gydytoją specialistą pacientai, kuriems pirmą kartą diagnozuotas vėžys turėtų pakliūti per 7 dienas, o gydymas jiems būtų skirtas ne vėliau nei per 3 savaites nuo apsilankymo pas mūsų gydytoją specialistą. Sistema galioja visos Lietuvos pacientams

Į pagalbą onkologiniams pacientams Santariškių klinikų pilvo chirurgai pasitelkia naują metodą 2015-11-17

VUL Santariškių klinikų pilvo chirurgai pirmieji Lietuvoje ir Baltijos regiono šalyse atliko aerozolinės aukšto slėgio intraperitoninės chemoterapijos (angl. PIPAC) procedūrą pacientams, kuriems nustatytas išplitęs pilvaplėvėje navikas.

KAS YRA SKAUSMAS IR KAIP JĮ VALDYTI? 2015-11-03

Lapkričio 18-19 dienomis VUL Santariškių klinikose ir Nacionaliniame vėžio institute vyks paskaitos „Kas yra skausmas ir kaip jį valdyti?“, skirtos onkologiniams pacientams bei jų artimiesiems. 

Politikai domisi aktualiais Vėžio instituto klausimais2015-10-15

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė su kolegomis frakcijos nariais Vilija Filipovičiene ir Vytautu Gapšiu apsilankė Nacionaliniame vėžio institute, kur su gydytais bei instituto darbuotojais aptarė aktualius Vėžio instituto klausimus ir problemas. 

Mirė Stasys Povilaitis: maestro pasiglemžė vėžys2015-10-06

 Antradienį, spalio 6-osios rytą, kovą su sunkia liga pralaimėjo dainininkas, poetas, mūsų visų mylimas Stasys Povilaitis. Jis ėjo 69-uosius metus. Lietuva prarado neblėstančio talento dainininką ir išskirtinės stiprybės žmogų.

Onkohematologinių pacientų viltis stiprės naujose palatose2015-09-14

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje onkohematologinėmis ligomis sergantiems pacientams gydytis sudarytos dar geresnės sąlygos.


Kauno klinikose konsultuoja vienas geriausių kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų specialistų pasaulyje iš Vokietijos2015-07-26

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose lankėsi profesorius Dietgeris Niederwieseris, Leipcigo universiteto ligoninės Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas. Jis su Kauno klinikų vadovais, specialistais hematologais ir onkologais aptarė naujausių kraujo ligų gydymo būdų įdiegimo Kauno klinikose perspektyvas.

VILTIES YRIAI NEMUNU - 2015-07-26 startuojantis trijų draugų baidarių plaukimas iš Klaipėdos į Druskininkus. Tikslas - rinkti paramą onkologiniam centrui. 2015-07-23

2015 m. liepos 26 d., 11.00 val., Klaipėdoje, Danės upėje prie Jono kalnelio, trys jauni bendraminčiai – rusniškis Domantas Laukevičius, šilutiškis Tomas Adomaitis ir klaipėdietis Kęstutis Kvaraciejus pradės neeilinį žygį baidarėmis „Vilties yriai Nemunu“. Iššūkio tikslas – 
parama Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui bei onkologinėmis ligomis sergančiųjų paskatinimas nepasiduoti sraunios upės tėkmę primenančiai ligai. 

KAI NEBĖRA KITOS VILTIES2015-06-22

Myriop pasiųstos žmonos vyras piketavo po valdininkų langais

ŠALTINIS: lrytas.lt

Vaizduotės ir svajonių galia: kaip jos padeda sveikti?2015-05-27

Net ir pavasariui judant į pabaigą vis dar čiaudime, kosime, sloguojame... Arbata, vaistai nuo temperatūros, antibiotikai? Yra dar vienas labai veiksmingas vaistas – mūsų vaizduotė. Ji gali pastatyti ant kojų kur kas rimtesnius ligonius nei tie, kuriuos užklupo kvėpavimo takų infekcija.

Grybauskaitė: vaistai turi būti įperkami 2015-05-19

2015-05-19 14:11 Alfa.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Konkurencijos tarybos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais aptarė, kaip mažinti vaistų kainas gyventojams ir užkirsti kelią farmacininkų piktnaudžiavimui.

Odos vėžys: reaguosi laiku – pasveiksi, jei delsi – vilties mažai2015-05-15

Lietuvoje jau aštuntus metus iš eilės Europos gydytojų dermatologų iniciatyva organizuojama kampanija, skirta kovai su odos vėžiu ir melanoma – Euromelanomos diena. Kasmet organizatoriai išradingai vizualizuoja šį klastingą odos susirgimą tam, kad kiekvienas žmogus suklustų ir laiku kreiptųsi į medikus. Šių metų šūkis: „Reaguok laiku: pastebėk, atpažink, kreipkis“.

Kiaušidžių vėžys: kodėl nuosprendį ligonėms skelbia ne liga? 2015-05-10

Ar bus išgirstas sunkių ligonių ir jų gydytojų pagalbos šauksmas? Ar moterys Lietuvoje gali jaustis saugios ir žinoti, kad susirgus onkologine liga, valstybė išties ranką ir padės?

Ar mes visi galime būti tikri, jog bus apsaugotos mūsų seserys, mamos ir dukterys?

Meno šventė onkologiniams pacientams Klaipėdoje2015-04-29

Balandžio 28 dieną, 12 valandą, Klaipėdos universitentinės ligoninės onkologijos departamente (Liepojos g. 49) vyko šventė, Onkologijos departamento atsinaujinimo ir renovacijos proga.

D. Mikutienė. Žmogaus gyvybės kaina įsakymų labirintuose Dangutė Mikutienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, Darbo partijos frakcijos narė2015-04-01

  • Europos Sąjungoje net 30 milijonų žmonių serga retomis ligomis. Kiek tokių žmonių yra Lietuvoje — nežinia, nes iki šiol nėra jokio retų ligų registro, nors retų ligų gydymo reglamentavimas yra privalomas ir yra visų ES narių sveikatos politikos dalis.

Metų klaipėdietė – vėžį nugalėjusi ir viltį kitiems dalijanti A. Kerpytė 2015-03-07

„Dieva yra humoristas ir labai moka juokauti. Tai, kad patekau tarp septynių pretendenčių į Metų klaipėdietės titulą, jau buvo klaida. Kai atėjau čia, tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu, net nežinau, ką sakyti“, – vos paskelbta Metų klaipėdiete susijaudinusi kalbėjo Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro viena įkūrėjų ir jo vadovė Aldona Kerpytė.

Pati kelis kartus įveikusi onkologinę ligą, Aldona Kerpytė  dabar padeda neprarasti vilties žmonėms, kuriuos užklupo vėžys, ir jų artimiesiems.

Ji Klaipėdoje vadinama vilties namų kūrėja. „Kai pati atsidariau ties ta riba, kur yra gyvenimas arba mirtis, sėmiausi vilties iš kitų žmonių. Ligas nugalėjau, todėl dabar džiaugiuosi, jog galiu teikti viltį kitiems“, – kalbėjo A. Kerpytė. http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/metu-klaipediete-vezi-nugalejusi-ir-vilti-kitiems-dalijanti-a-kerpyte.d?id=67370314#ixzz3TitRA3zo

Vėžį įveikusi Z. Zamžickienė: „Į mane žiūrėjo kaip į mirtininkę“ 2015-02-23

Mirties nuosprendį įmanoma atšaukti, net jeigu jį paskelbė pati klastingiausia liga. „Aš esu gyvas įrodymas, kad galima įveikti net ir vėlyvos stadijos vėžį. Man padėjo didelė valia, tikėjimas, puikūs gydytojai ir, žinoma, vaistai“, – atvirai kalbėjo žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė (57 m.).

Besirūpinanti mažumomis visuomenė yra atsparesnė krizėms 2015-02-21

Besirūpinanti mažumomis visuomenė yra atsparesnė krizėms

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto profesorius Arūnas Germanavičius tyrinėja stigmatizacijos reiškinį. Jis įsitikinęs, kad stigma mažėtų, keičiant psichiatrijos paslaugų sistemą ir žiniasklaidos požiūrį į stereotipus. Situaciją galėtų dar labiau pagerinti visuomenės švietimas bei darbdavių elgesio su tam tikromis visuomenės grupėmis pokyčiai.

 

 

Kiaušidžių vėžio gydymas Lietuvoje: ar galima ligonėms suteikti vilties? 2015-02-13

Kodėl Lietuvoje gyvenančios moterys, susirgusios kiaušidžių vėžiu, negali tikėtis efektyviausio gydymo? Kodėl biologinė terapija, kuri yra kompensuojama beveik visose Europos Sąjungos šalyse, nėra prieinama mūsų šalyje?

Skaidrinama ir spartinama vaistų įtraukimo į kompensavimo sistemą komisijos veikla2015-02-03

Skaidrinant ir spartinant ligų, kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių (MPP) įtraukimą į kompensavimo sistemą į vieną sujungiamos dvi šiuo metu veikiančios komisijos. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasirašė įsakymą, pagal kurį nuo vasario 1 d. Vertinimo ir Ligų, vaistinių preparatų bei  MPP komisijos jungiamos į vieną struktūrą. Beveik pusė komisijos narių bus iš nepavaldžių Sveikatos apsaugos ministerijai institucijų, mokslo ir studijų įstaigų, pacientų organizacijų atstovai.

Medikai: „Gimdos kaklelio vėžys – mažiausiai fatališka liga“2015-01-21

„Šiandien yra daug klastingų ligų, yra ligų, kurios net neturi patikros metodų. Tuo tarpu gimdos kaklelio vėžio ikivėžinės būklės ir pati liga yra ganėtinai paprastai diagnozuojamos, nesudėtingi jos diagnostikos metodai, kurie kasmet tobulėja, organas yra lengvai matomas. Visgi nepaisant visų šių faktorių Lietuva pagal sergamumo ir mirštamumo nuo gimdos kaklelio vėžio rodiklius vis dar užima antrą vietą Europoje. Todėl kartais nusvyra rankos, kai kalbame apie prevenciją ligos, kurios kiekviena moteris gali išvengti“, – artėjant gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitei kalba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. dr. Daiva Vaitkienė.

Vėžį dažnai lemia atsitiktinumas, o ne genai arba aplinka2015-01-09

Vėžiu dažnai susergama dėl „nesėkmės“ – įvykus atsitiktinėms mutacijoms ląstelėms dalijantis, o ne dėl paveldimų priežasčių ar aplinkos veiksnių, pranešė JAV tyrėjai.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje - neregėtos muzikinės žvaigždėtos Kalėdos pacientams2014-12-23

Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir asociacija „Onkologija.lt“ Kalėdų išvakarėse, gruodžio 22 dieną, vidiniame ligoninės kieme surengė ypatingą koncertą ligoniams: į dangų kilo gražiausios advento ir Kalėdų giesmės, žvaigždėtos iliuminacijos nušvietė ligoninės pastato sienas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje - neregėtos muzikinės žvaigždėtos Kalėdos pacientams2014-12-23

Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir asociacija „Onkologija.lt“ Kalėdų išvakarėse, gruodžio 22 dieną, vidiniame ligoninės kieme surengė ypatingą koncertą ligoniams: į dangų kilo gražiausios advento ir Kalėdų giesmės, žvaigždėtos iliuminacijos nušvietė ligoninės pastato sienas.

KALĖDINĖ MISTERIJA „SVEIKOS KALĖDOS“2014-12-19

Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir pacientų asociacija „Onkologija.lt“ pristato: KALĖDINĖ MISTERIJA „SVEIKOS KALĖDOS“

Šalį garsinantys sportininkai kviečia gyventi sveikai2014-12-12

Sporto žvaigždės kviečia žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai.

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija, pacientai ir medikai vienijasi kovoje prieš „tylųjį žudiką“ - kiaušidžių vėžį2014-12-11

Vasario 4 dieną, 13 valanadą, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijoje, 318 kabinete įvyko Pasaulinės kovos su vėžiu dienai skirta apskrito stalo diskusija “Gyvenimas su kiaušidžių vėžiu Lietuvoje. Problemos ir jų sprendimo būdai”.

Mėsa, angliavandeniai ir vėžys

Yra mokslinių duomenų, kad raudonos riebios mėsos vartojimas turi įtakos vėžiui išsivystyti. Kartu šios mėsos vartojimas siejamas su širdies ir kraujagyslių ligomis, nutukimu, cukriniu diabetu, todėl tiek ligoniams, tiek sveikiems žmonėms ši mėsa neturi būti mitybos pagrindas. Ją reikėtų dažniau pakeisti balta neriebia mėsa, žuvimi.

Žaliavalgystė ir vėžys

Žaliavalgiai tiki, kad įvairiomis ligomis, taip pat ir vėžiu, mes susergame dėl per didelio termiškai apdorotų, rafinuotų, perdirbtų maisto produktų vartojimo. Jie renkasi maistą, kuris nėra apdorotas aukštesnėje nei 42 laipsnių temperatūroje. Tačiau nėra mokslinių įrodymų, jog ši dieta naudinga sergantiems vėžiu.

Vėžys ir badavimas

Vis dar gaji teorija, neva žmogui badaujant badauja ir vėžys. Tačiau dietologams ir kitiems tradicinės medicinos gydytojams žinoma, jog tokiu atveju navikas jam trūkstamas maisto medžiagas gali pasisavinti iš paties organizmo.

Ar turi keistis mityba sužinojus vėžio diagnozę?

Ką valgyti susirgus vėžiu? Atsisakyti mėsos? Cukraus? O gal tapti žaliavalgiu? Šiuos klausimus sau ir kitiems dažnai užduoda tie, kurie savo sveikatos istorijoje turi įrašą apie piktybinę ligą. Neretai jie paklysta tarp mitų ir tikrovės, ligonių pasakojimų apie stebuklingas dietas ir gydytojų rekomendacijų.

Ar turi keistis mityba sužinojus vėžio diagnozę?

Ką valgyti susirgus vėžiu? Atsisakyti mėsos? Cukraus? O gal tapti žaliavalgiu? Šiuos klausimus sau ir kitiems dažnai užduoda tie, kurie savo sveikatos istorijoje turi įrašą apie piktybinę ligą. Neretai jie paklysta tarp mitų ir tikrovės, ligonių pasakojimų apie stebuklingas dietas ir gydytojų rekomendacijų.

Respublikinė tapybos paroda MOTERYS – MOTERIMS2014-05-09

2014 m. gegužės mėn. 15 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 4 / Daržų g. 10) įvyks respublikinės tapybos parodos “MOTERYS – MOTERIMS” atidarymas.

Respublikinė tapybos paroda MOTERYS-MOTERIMS2014-05-08

Gegužės 8 dieną minima Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena. Ta proga žinomos Lietuvos tapytojos rengia bendrą parodą “Moterys-moterims”, kurios tikslas – išreikšti solidarumą su sergančiosiomis ir palaikyti jų siekius gauti geriausią galimą gydymą nuo šios klastingos ligos.

Sveikatos apsaugos ministerijoje atidaryta ekspozicija MOTERS AKTAI KALBA APIE GROŽĮ IR LIGOS PAVOJŲ2014-02-04

2014 metų vasario 4 dieną, 13 val. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos proga, Sveikatos apsaugos ministerijoje, 3 a. atidaryta žinomo fotomenininko, spaustuvininko, leidėjo Sauliaus Jokužio fotografijos paroda “Virpesiai”.

Paroda „Iš meilės tėčiui“, skirta prostatos vėžio prevencijai2014-01-06

Paroda „Iš meilės tėčiui“, skirta prostatos vėžio prevencijai, kuri įvyko sausio 6 d. 17.30 val. Ievos Simonaitytės bibliotekos trečiojo aukšto fojė(Herkaus Manto g. 25, Klaipėda).

NAUJI VĖJAI gydant kiaušidžių vėžį2014-02-04

Kiaušidžių vėžys – klastinga liga, pelnytai vadinama „tyliuoju žudiku“ kasmet nusineša daugybės moterų gyvybes. Taip yra todėl, kad ši vėžio rūšis neturi specifinių simptomų, todėl dažniausiai diagnozuojama per vėlai, o realiai išgydyti šį vėžį galima tik „sučiupus“ jį pirmoje - antroje stadijoje, kol dar nėra išplitęs.

Išleista knyga “Gyvenimas su kiaušidžių vėžiu”2014-02-03

2013 m. Išleista knyga “Gyvenimas su kiaušidžių vėžiu”.

Asociacijos Onkologija.lt ketinimų DEKLARACIJA2014-01-15

Asociacija Onkologija.lt yra nuo 2013 m. veikianti visuomeninė nepelno siekianti organizacija, vienijanti įvairiomis vėžio formomis sergančius ligonius, jų artimuosius bei medikus.

Plaučių vėžys vis dažniau nusitaiko į nerūkančius2014-12-02

Rūkymo stažas - 45 metai.  Per dieną - beveik trys pakeliai cigarečių. Diagnozė - plaučių vėžys.  Jonaviškio Vytauto (63 m.) ligos istorija - tarsi iš medicinos vadovėlio.

„Ūsuoto-barzdoto lapkričio“ ambasadoriai skleidžia žinią apie Lietuvos vyrus žudančią ligą2014-12-01

Vyrų sveikatos problemas sprendžiančios šalies urologų ir sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos trečius metus inicijuoja dalyvavimą „Ūsuoto lapkričio“ (angl. Movember) tarptautinėje socialinėje akcijoje ir telkia vis didesnį entuziastų būrį.

Krūties naviko klasta – gebėjimas keisti savo veidą 2014-11-26

Kodėl vienos moterys suserga krūties vėžiu, kitos – ne? Kodėl liga kartais atsinaujina ir kokių naujovių gydymo srityje žada medikai?  Apie tai – pokalbis su Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovu onkologu chemoterapeutu Alvydu Česu.  

Mitai ir faktai apie klinikinius vaistinių preparatų tyrimus2014-05-03

Apie vaistų kūrimą, klinikinius vaistų tyrimus: jų tikslais, reikšme medicinai ir visuomenei, galima nauda bei rizika, pacientų teisėmis.Perduoti visuomenei nešališką informaciją apie klinikinius vaistų tyrimus per konkrečių žmonių nuomones, vertinimus, požiūrius. Video filme kalba žmonės turintys ir neturintys dalyvavimo klinikiniuose vaistų tyrimuose patirties.