Steigėjai ir nariai

 

Zita Zamžickienė

Vėžį įveikusi nenuleidžia rankų: „Kodėl valstybė viena ranka suteikia viltį, o kita – atima?“

Mirties nuosprendį galima atšaukti. „Aš esu gyvas įrodymas, kad įmanoma įveikti net ir vėlyvos stadijos vėžį. Man padėjo didelė valia, tikėjimas, puikūs gydytojai ir, žinoma, vaistai“, - atvirai kalbėjo Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė (58 m.). Prieš trejus metus diagnozuotas kiaušidžių vėžys pasitraukė, o šiandien Z.Zamžickienė tapo šia liga susirgusių moterų advokate. Teisininkės išsilavinimą turinti asociacijos Onkologija.lt prezidentė, siekia, kad gydymą biologiniais vaistais gautų visos pacientės, kurioms jo reikia. Mat šis gydymo metodas kiaušidžių vėžiu sergančioms moterims nekompensuojamas.

Pokalbis su Z.Zamžickiene - apie gyvenimą, kai ligoninė tampa namais, kai chemoterapijos kursas dovanoja ne baimę, o džiaugsmą ir kai geras žodis yra ne mažiau galingas nei brangūs vaistai.

Daugiau galite rasti: 

http://sveikata.lrytas.lt/ligos-ir-gydymas/vezi-iveikusi-z-zamzickiene-i-mane-ziurejo-kaip-i-mirtininke.htm

 

 

Dalia Bielskytė

Teatrologė, poetė, visuomenės veikėja, dviejų dukrų mama.

Nuo 2009 iki - 2013 m. vadovavo onkohematologinių ligonių bendrijai (OHLB) „Kraujas”. Į bendrijos gretas D. Bielskytę atvedė liga: 1997 metais susirgusiai ūmia mieloblastine leukemija, Lenkijoje, Katovicų Kaulų čiulpų transplantacijos klinikoje, 1998 metų vasario 10 dieną jai buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija.

Kartu su bendrijos bendražygiai nuveikta daug visuomenės informavimo darbų, rūpintasi pilnaverčiu onkohematologinių ligonių gydymu, surengta dešimtys akcijų.

Už visuomeninę veiklą Dalia Bielskytė apdovanota:

  • 2008 -“Pilietiškiausios klaipėdietės” titulu,
  • 2009 -”Gerumo sparnu”, LNK akcijoje „Gerumo diena“,
  • 2010 - nominacija „Metų iniciatyva“, respublikiniuose apdovanojimuose”Metų moteris“,
  • 2011 - šv. Martyno skydo apdovanojimu, Florencijos miesto ir Florencijos Šv. Martyno skydų institute 
  •  2006 metais D. Bielskytė apdovanota respublikine literatūrine Zigmo Gėles premija už geriausią poaetinį metų debiutą.

 “Dabar gyvenu pilnavertį gyvenimą. Tačiau neskubu pamiršti sunkių ligos metų – nepakartojama patirtis man dovanojo daug laimės akimirkų, o svarbiausia – meilę ir tikėjimą žmonėmis. Šiandien aš kas rytą dėkoju Dievui už tekančią saulę ir jei galiu padėti kuo nors žmonėms, kuriems liga yra šios dienos iššūkis – aš padėsiu”.

Rasa Martens   

Verslininkė ir filantropė, visuomenėje atvirai kalbanti apie išgyventą onkologinę ligą – melanomą.

Ieva Kašauskaitė – Petrauskienė

Asociacijos viceprezidentė

Žurnalistė, ryšių su visuomene ir rinkodaros komunikacijos specialistė.

Paskutiniais metais - konferencijų, apskritojo stalo diskusijų moderavimas, kurių bendras tikslas - lobistinė veikla, noras viešumu atkreipti dėmesį į pacientų, gydymo pasiekiamumo problemas.

2014 m. vasaris. Apvalaus stalo diskusija Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijoje, skirta Pasaulinei kovos su vėžiu dienai. Apskrito stalo diskusijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į itin opią kiaušidžių vėžio, dar vadinamo “tyliuoju žudiku” problemą. Pacientų asociacijos atstovai ir medikai, neša ministrui žinią, kad kiaušidžių vėžys, dėl nespecifinių simptomų, dažnai diagnozuojamas per vėlai, o jam gydyti Lietuvoje iki šiol pažangiausi metodai taikomi tik kelioms pacientėms.

2009 m. rugsėjis. LR SEIMAS “Moderniausių medicinos technologijų prieinamumas Lietuvoje. Naujas požiūris”. Atsakinga už ryšius su žiniasklaida, dalyvių paiešką ir motyvavimą.

2010 m. gegužė. LR Seime Apskritojo stalo diskusiją „Lėšų optimizavimas – gydytojų rekomendacijos ir siūlymai dėl efektyvesnių vėžio ligos gydymo būdų. Tikslas: atkreipti sveikatos valdininkų dėmesį į gydymo finansavimo problemas. Iniciatorė, organizatorė. 

2010 birželis. Spaudos konferencija "Lėtine mieloleukemija sergančių pacientų gyvybėms gresia pavojus". Pranešimai spaudai, interviu ir straipsnių iniciavimas.

2011 m. rugsėjis. Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavo SAM atstovai, Onkohematologinių ligonių bendrijos “Kraujas” nariai, Ligonių kasų atstovai. Lobistinė veikla, ryšiai su žiniasklaida.

LRT sveikatos laidos “Pulsas” redaktorė.

2010 m. spalis. Konferencija Goteborge (Švedija) “Šiuolaikinės slaugos priemonės bei reabilitacija sergančiųjų išsėtine skleroze”. Aktualijų viešinimas ir pateikimas Lietuvos visuomenei bei pacientams.

2009 – 2010 m. Bendarbiavimas su LPOAT (Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba) organizacijomis bei jų rekomenduojamais, pritariančiais veiklai medikais.

2008 - 2009 m. Su Lietuvos SAM rengė televizijos laidų ciklą „Lietuvos medikai.Istorija. Dabartis“.

Paskutiniai darbai:

2014 m. Mokslinė TV apybraiža „ Klinikiniai vaistų tyrimai: visa tiesa apie naudą ir grėsmes“. Filmo prodiuserė, redaktorė, projekto komunikacijos vadovė.

2013 m. Dokumentinis filmas apie Antakalnio Klinikinės ligoninės istoriją “Klinika”. Scenarijaus autorė ir režisierė.

Dokumentinė TV apybraiža apie Lietuvos pediatrijos istoriją “Pediatrija – tai pašaukimas“. Scenarijaus autorė ir režisierė.

Dokumentinis šviečiamasis filmas „10 vienos ligos veidų”. Projekto iniciatorė, filmo autorė.

2012 m. Dokumentinis filmas „Kraujo kelias“, prodiuserė.

2011 m. lapkritis Dokumentinis filmas Žmonės, pri(si)jaukinę širdį". Filmo autorė.