Pasibaigus paskaitoms, krūtų patikroms ir konsultacijoms, moterys ir merginos dalyvaus naktiniame moterų bėgime ar ėjime. Tiek moterys, kurios dalyvavo ėjime ar bėgime, tiek jas palaikyti atvykę draugai ir artimieji, projekto dalyviai bus kviečiami dalyvauti nemokamame koncerte.
Pasak šio iniciatyvos sumanytojo brolio Benedikto Jurčio OFM: „Šv. Magdalenos naktį stoti prie mūsų nubrėžtos bėgimo ar ėjimo starto linijos yra teisingo solidarumo judesys į artimo meilę. Tai – judesys į vienybę. Šiuo atveju – su krūties vėžiu sergančiomis moterimis.“
Kodėl tai svarbu?
Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, kuria Europos Sąjungos šalyse suserga kas 11 moteris. Jei liga diagnozuojama pačioje pradžioje, tikimybė pasveikti – didelė, todėl labai svarbu ligą diagnozuoti kuo anksčiau.
Išsivysčiusiose šalyse mirštamumą nuo krūties vėžio gerokai sumažino vykdomos atrankinės moterų patikros programos ir visuomenės informavimas apie galimą šio vėžio ankstyvą diagnostiką.
Kaip galima šią ligą diagnozuoti ankstyvoje stadijoje?
Tai įmanoma padaryti tik reguliariai lankantis pas krūtų specialistą ir atliekant instrumentinius tyrimus: mamografiją, ultragarsinį krūtų tyrimą arba krūtų magnetinio rezonanso tomografiją. Dėl konkretaus tyrimo sprendžia gydytojas, atsižvelgdamas į moters amžių, krūtų dydį, audinį ir pan.
Atrankinėje mamografijos patikros programoje Lietuvoje gali dalyvauti moterys nuo 50 metų, tačiau Lietuvos krūties vėžio asociacija siūlo nelaukti ir visoms moterims apsilankyti pas krūtų ligų specialistą sulaukus 35 metų, net jei giminėje ir nebuvo šia liga sirgusiųjų.
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų. Nors mūsų šalyje veikia atrankinė patikros programa, tačiau ne visos joje sudalyvauja ir praveria krūtų specialisto kabineto duris savo iniciatyva.
„Šv. Magdalenos naktį“ organizuoja Lietuvos krūties vėžio asociacija kartu su MBO Lietuvos Šv. Kazimiero Provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio Vienuolyno broliais, Šv. Pranciškaus Vilties miestu, Šv. Pranciškaus onkologijos centru, Klaipėdos miesto savivaldybe, Klaipėdos universitetu ir didžiosiomis Lietuvos ligoninėmis.
Daugiau informacijos rasite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Šv. Magdalenos nakties bėgimas“ ir „Instagram“ paskyroje „Magdalenos_naktis“.