Viskas, kas rašoma knygoje ir interneto svetainėje, nėra išgalvoti faktai ar sausa teorija. Tai su šia diagnoze realiai susidūrusių moterų bei joms padėjusių ir padedančių medikų mintys, jausmai patirtis. Knygoje aptariama visas spektras klausimų, kylančių moterims, sužinojusioms, kad serga metastazavusiu krūties vėžiu. Kalbama apie gydymą, naujausius jo metodus, apie galimus šalutinius poveikius ir būdus jiems palengvinti: ko klausti gydytojo, ką valgyti, kaip sportuoti, kaip pasakyti apie diagnozę savo darbdaviui. Pacientėms skirto vadovo kūrėjai aptaria ir pačias jautriausias, intymiausias temas, kurios iki šiol būdavo apeinamos panašiuose leidiniuose: kaip tvarkytis su užplūstančiomis emocijomis, kaip liga gali pakeisti santykius su partneriu, kaip pranešti apie ligą artimiausiems, brangiausiems žmonėms – vaikams, tėvams, draugams.

Leidinį ir interneto svetainę lietuvių kalba recenzavo Lietuvos chemoterapeutų draugijos pirmininkas, Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjas Alvydas Česas, LSMU MA MF Onkologijos instituto gydytoja onkologė chemoterapeutė dr. Jurgita Gudaitienė, Nacionalinio vėžio instituto gydytoja onkologė chemoterapeutė Monika Drobnienė ir VUL Santariškių klinikos Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėja gydytoja onkologė chemoterapeutė Skaistė Tulytė.

„Ši knyga ir interneto svetainė yra pacienčių, sergančių krūties vėžiu, stalo knyga. Maldos ir atsakymo ieškojimo knyga. Gal ji neatsakys į visus rūpimus klausimus, bet tikrai parodys kelią, kur ieškoti to atsakymo ar ko paklausti. Manau, Lietuvos onkologijos istorijoje tai yra pirmasis leidinys, skirtas paprastam, šiltam ir negąsdinančiam ligos pažinimui,“ – pastebi A. Česas.

Dr. Jurgita Gudaitienė pratęsdama kolegos mintį sako: „Šią knygą ir interneto tinklalapį rekomenduočiau kiekvienam, kas susidurs su krūties vėžiu – joje pacientės ir jų artimieji ras ne tik išsamią informaciją apie ligą, patarimus, bet ir žinią, kad ši liga yra kontroliuojama, kad gyvenimas su piktybine liga gali būti pilnavertiškas“.

Knyga bus platinama per gydymo įstaigas, o interneto tinklalapis pasiekiamas adresu: www.kiekvienadienabrangi.lt. Kodėl toks pavadinimas? Nes dažnai taip nutinka, kad būtent liga padeda labai gerai suprasti, kokia brangi gali būti kiekviena diena. „Aš dažnai girdžiu žmones sakant, kad ankstyvuoju krūties vėžiu sergančios moterys turi išmokti gyventi po krūties vėžio, o metastazavusiu krūties vėžiu sergančios moterys turi gyventi sirgdamos krūties vėžiu… Žinoma, vėžys visada bus su Jumis, tačiau turite neleisti jam užvaldyti Jūsų gyvenimo. Jūs tebesate Jūs ir gyvenime yra tiek daug ką mėgti ir mylėti. Pradėkite maksimaliai naudotis kiekviena minute, po to – kiekviena diena, kiekvienu mėnesiu, kiekvienais metais“, – tvirtina viena iš knygos autorių.

Knygos leidimą finansavo kompanija „Pfizer Oncology“. Lietuvoje prie jos leidimo ir informacijos rinkimo, tikslinimo prisidėjo: Nacionalinė krūties ligų asociacija, asociacija „Onkologija.lt“, Lietuvos chemoterapeutų draugija, Nacionalinis vėžio institutas, VUL Santariškių klinikos, LSMU ligoninė Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė.

Daugiau informacijos apie metastazavusį krūties vėžį ir gyvenimą su juo galima rasti interneto tinklalapyje www.kiekvienadienabrangi.lt