Pagalba sergančiam

Onkologija

Svarbu prisiminti, kad šioje situacijoje nesate vienas. Yra daug būdų, kaip Jums padėti, be to, yra daug žmonių, kurie žino kaip ir gali padėti. Jie Jums gali patarti, kaip suvaldyti emocijas, kurias sukelia vėžio diagnozė.

Net jei nesate įpratęs kam nors pasakoti apie savo jausmus ar baimes, raskite drąsos tai padaryti. Jei tai užtrunka, turėkite kantrybės, klausykite savo instinktų ir sąžiningai pripažinkite savo poreikius.

Kas gali Jums padėti, priklauso nuo ligoninės ir regiono, kuriame gyvenate. Paklauskite gydytojo, kas Jums gali padėti, net jei neplanuojate tuoj pat kreiptis pagalbos.

Paprastai padėti gali:

  • Psichologai.
  • Socialiniai darbuotojai.
  • Pacientų paramos grupės ir asociacijos.
  • Slaugytojai.
  • Paliatyvios priežiūros specialistai.
  • Socialiniai darbuotojai.
  • Kiti onkologiniai pacientai.

Ieškoti profesionalios pagalbos yra stiprybės, o ne silpnumo požymis: tai reiškia, kad stengiatės sau padėti. Jums gali atrodyti, kad, prašydama profesionalų pagalbos, išduodate savo šeimą, tačiau tai netiesa. Draugai ir šeimos nariai gali Jus palaikyti, tačiau kartais jie yra per daug artimi, kad suteiktų reikiamą pagalbą.

Paprastomis ir visiems prieinamomis savipagalbos priemonėmis „Žmogaus psichologijos instituto“ įkūrėjas gydytojas psichoterapeutas dr. Julius NEVERAUSKAS pasidalijo straipsnyje „Sąmoningumo praktikos sergant onkologine liga padeda įveikti nerimą ir stresą“.


Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.