Pasak pašnekovo, renginys derinamas prie svarbiausių Europoje vykstančių šios temos konferencijų, kad su pastarosiose pristatytomis naujausiomis gydymo gairėmis operatyviai susipažintų ir Lietuvos medikai. „Konferencijoje aptariamos ir mūsų aktualijos, ir naujausi klinikiniai tyrimai. Pranešimai pristatomi per klinikinės praktikos prizmę – kaip atrinkti pacientus, kaip pritaikyti jiems tinkamiausią gydymą kuo racionaliau valdant lėšas. Taip, jos ribotos, bet mūsų tikslas – kaip su šiomis lėšomis pasiekti kuo geresnių gydymo rezultatų“, – kalbėjo A. Česas.
Aptariami pasiekti rezultatai ir nauji iššūkiai
Pranešimus konferencijoje skaito ir Lietuvos medikai, ir lietuviai, dirbantys Vakarų šalių gydymo įstaigose, ir užsienio ekspertai. Vienas žymesnių šio renginio svečių – prof. Peter Schmid, Eksperimentinės vėžio medicinos centro vadovas, Londono Šv. Baltramiejaus ligoninės krūties vėžio centro klinikinis direktorius, skaitysiantis pranešimą apie metastazavusio krūties vėžio gydymą. Beje, šiai temai bus skirti net keli pranešimai, kurių autoriai – ne tik užsienio ekspertai, bet ir Lietuvos onkologai chemoterapeutai, besidalijantys savo patirtimi.
Dar viena iš laukiamų temų – kokių rezultatų pasiekta taikant krūties vėžiui gydyti mažiau agresyvią terapiją (jos privalumai buvo aptarti prieš metus vykusiame renginyje), kaip juos vertina medikai, patys pacientai. Nauja, iki šiol plačiau neaptarinėta aktualija, išprovokuota vis „jaunėjančių“ onkologinių susirgimų – nėštumas ir krūties vėžys.
Atsiranda temų, kurias padiktuoja pats gyvenimas. Pavyzdžiui, jau daugeliui onkologų opus klausimas – kaip laiku diagnozuoti krūties vėžį, kai vis daugiau moterų turi krūtis didinančius implantus, kaip čia galėtų padėti tomosintezės, magnetinio rezonanso ir kiti moderniausi tyrimai.
Kitas renginio temas iššaukė nauji mokslo pasiekimai. Naujausi genetiniai tyrimai paskatino į dienotvarkę įtraukti pranešimus, aptarančius, koks gydymas tinkamiausias, jei nustatoma, kad krūties vėžio sukėlėjas – paveldimas BRC1 ar BRC2 genas.
Svarbu ne tik pacientės fizinė, bet ir dvasinė savijauta
Kaip jau žada pats konferencijos pavadinimas, viena svarbiausių jos vedamųjų gijų – krūtis tausojantis gydymas.
„Turime siekti, kad visais atvejais, kiek tik įmanoma, būtų išsaugotos krūtys. Kiekvieną kartą privalome apie tai galvoti, nes svarbu ne tik įveikti vėžį, bet ir užtikrinti pacientės gyvenimo kokybę“, – įsitikinęs A. Česas.
Siekiant šio tikslo krūtų chirurgai vis glaudžiau bendradarbiauja su plastikos chirurgais. Jau ir Lietuvoje daromos vienmomentinės operacijos, kurių metu atliekamas krūties dalinis ar pilnas šalinimas (mastektomija) ir krūtų rekonstrukcija – kad pacientė nepajustų didelio diskomforto. Įvairūs šios temos aspektai bus aptariami keliuose konferencijos pranešimuose.
Pasirūpinti kuo geresne pacientės savijauta užklupus onkologinei ligai padeda ir drauge su medikais į pagalbą jai atskubantis vadybininkas – renginyje bus pasidalinta KUL „Krūties vėžio pacientų mokyklos“ patirtimi.
Konferencijoje pristatytos naujovės ir klinikinių tyrimų rezultatai pasitarnauja ne tik atskiriems medikams, dalyvavusiems konferencijoje ir išgirdusiems apie juos. Vienas iš svarbių renginio tikslų – ne tik supažindinti su naujausiais gydymo metodais, bet ir aptarti juos, teikti bendras rekomendacijas LR Sveikatos apsaugos ministerijai, kad jie taptų gydymo gairėmis, taikomomis visiems pacientams, kuriems jie galėtų padėti.
Apie Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugiją
Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija, įkurta 2000 m., vienija per 90 narių. Pagrindiniai draugijos tikslai – skatinti onkologijos ir navikų medikamentinės terapijos, mokslo, mokymo ir praktinio įdiegimo integracinį procesą, vienyti ir koordinuoti Lietuvos Respublikos onkologų chemoterapeutų, onkologų jėgas, siekiant pažangos navikų medikamentinėje terapijoje, sudaryti ir keisti, atsižvelgus į mokslo pasiekimus, navikų chemoterapijos gydymo standartus. Taip pat – padėti draugijos nariams kelti profesinį pasirengimą, propaguoti visuomenėje onkologinių ligų profilaktiką, teikti pasiūlymus, rekomendacijas, informaciją Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai, Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir kitoms organizacijoms aktualiais navikų terapijos klausimais.